Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Úspech aj bez podpory rodičov

Správy / Ostatné / Úspech aj bez podpory rodičov

V máji mal náš detský domov tú česť, že sme mohli organizovať 24. ročník športových hier detí z detských domovov vo Vranove nad Topľou pre Prešovský a Košický kraj. Športové hry sa skončili úspešne nielen po organizačnej stránke, ale aj úspechom našich detí. Zvláštnu pozornosť si zaslúži športovec a atlét Dávid Daňo, ktorý v Detskom domove vo Vranove nad Topľou žije už dlhú dobu. Dávid je prirodzený talent o čom svedčí aj jeho umiestnenie v jednotlivých súťažiach. Na regionálnych hrách vyhral skok do výšky a vo vrhu guľou skončil na 2. mieste, čím sa kvalifikoval na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali v Dolnom Kubíne za účasti športovcov z celej Slovenskej republiky. Dávid ukázal svoju všestrannosť a vo vrhu guľou sa umiestnil na 2. mieste a stal sa posilou aj pre futbalové družstvo. V skoku do výšky skončil štvrtý, lepší boli len športovci, ktorí sa tomuto športu venujú profesionálne. Svojim výkonom vo vrhu guľou sa kvalifikoval na medzinárodné európske športové hry, ktoré sa konali v Maďarsku v Zánke pri Balatone. Ani tam sa Dávid nestratil a umiestnil sa na 4. mieste, čo je vzhľadom na počet súťažiacich a aj jeho možnosti trénovania veľmi pekný výkon. Ak by mal lepšie podmienky a viac energie pre tréning, určite by dosiahol ešte lepšie umiestnenie. V tejto súvislosti srdečne ďakujeme poslancovi Národnej rady Ing. Štefanovi Hrehovi za nezištnú pomoc pri organizácii regionálnych hier pre deti vo Vranove nad Topľou, podporu Dávidovej účasti na medzinárodných športových hrách, ako aj zabezpečenie darov a sponzorov. Nehľadiac na to, že má málo času a mnoho povinností, realizuje dlhodobú podporu detského domova. Treba dodať, že aj deti z detských domovov majú radosť z dosiahnutých výsledkov a pomáha im to prekonať aj handicap z toho, že žijú bez svojich rodičov. Nejde to však bez podpory ľudí s veľkým srdcom a zmyslom pre pomoc iným. Veríme, že aj naše deti budú môcť častejšie zažiť pocit radosti a naplnenia pri športových aktivitách. Pre všetky deti v detskom domove chce­me v budúcnosti zabezpečovať aj ďalšie záujmové a športové aktivity zamerané na podporu vhodného využívania voľného času. 

Ing. Vincent Pihulič
Riaditeľ DeD
 

Úspech aj bez podpory rodičov

Správy / Ostatné / Úspech aj bez podpory rodičov

V máji mal náš detský domov tú česť, že sme mohli organizovať 24. ročník športových hier detí z detských domovov vo Vranove nad Topľou pre Prešovský a Košický kraj. Športové hry sa skončili úspešne nielen po organizačnej stránke, ale aj úspechom našich detí. Zvláštnu pozornosť si zaslúži športovec a atlét Dávid Daňo, ktorý v Detskom domove vo Vranove nad Topľou žije už dlhú dobu. Dávid je prirodzený talent o čom svedčí aj jeho umiestnenie v jednotlivých súťažiach. Na regionálnych hrách vyhral skok do výšky a vo vrhu guľou skončil na 2. mieste, čím sa kvalifikoval na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali v Dolnom Kubíne za účasti športovcov z celej Slovenskej republiky. Dávid ukázal svoju všestrannosť a vo vrhu guľou sa umiestnil na 2. mieste a stal sa posilou aj pre futbalové družstvo. V skoku do výšky skončil štvrtý, lepší boli len športovci, ktorí sa tomuto športu venujú profesionálne. Svojim výkonom vo vrhu guľou sa kvalifikoval na medzinárodné európske športové hry, ktoré sa konali v Maďarsku v Zánke pri Balatone. Ani tam sa Dávid nestratil a umiestnil sa na 4. mieste, čo je vzhľadom na počet súťažiacich a aj jeho možnosti trénovania veľmi pekný výkon. Ak by mal lepšie podmienky a viac energie pre tréning, určite by dosiahol ešte lepšie umiestnenie. V tejto súvislosti srdečne ďakujeme poslancovi Národnej rady Ing. Štefanovi Hrehovi za nezištnú pomoc pri organizácii regionálnych hier pre deti vo Vranove nad Topľou, podporu Dávidovej účasti na medzinárodných športových hrách, ako aj zabezpečenie darov a sponzorov. Nehľadiac na to, že má málo času a mnoho povinností, realizuje dlhodobú podporu detského domova. Treba dodať, že aj deti z detských domovov majú radosť z dosiahnutých výsledkov a pomáha im to prekonať aj handicap z toho, že žijú bez svojich rodičov. Nejde to však bez podpory ľudí s veľkým srdcom a zmyslom pre pomoc iným. Veríme, že aj naše deti budú môcť častejšie zažiť pocit radosti a naplnenia pri športových aktivitách. Pre všetky deti v detskom domove chce­me v budúcnosti zabezpečovať aj ďalšie záujmové a športové aktivity zamerané na podporu vhodného využívania voľného času. 

Ing. Vincent Pihulič
Riaditeľ DeD
 
×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok