Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Aj takto bielo bolo u nás!!!

Správy / Obce / Aj takto bielo bolo u nás!!!

Aj takto bielo bolo u nás!!!

Prvé dni Nového roku neboli len v znamení lietajúcich a dopadajúcich svetiel z oblohy počas silvestrovských ohňostrojov, ale niesli sa aj v padaní a poletovaní bielej snehovej prikrývky. A tohto roku možno povedať, že zima nám jej nadelila neúrekom. V našej obci počas minulých dní spadlo v dôsledku silných mrazov a intenzívneho sneženia až 70 cm snehu. Jeho krásu si naplno vychutnávali deti, ale aj dospelí. Lenže treba dodať, že nával takejto záľahy spôsobil neraz aj dosť značné problémy spojené nielen s odhŕňaním chodníkov a ciest, ale aj so značným sťažením sa do ťažko prístupných oblastí, hlavne Jasenovských Vrchov.

Nakoľko terén je sám o sebe dosť náročný, značný nával snehu spôsobil, že občania bývajúci v tejto časti zostali na niekoľko dní doslova odrezaní od sveta. Nemohli robiť pravidelné nákupy, kvôli snehu sa nedokázali včas dostaviť na dohodnuté stretnutia a predovšetkým v prípade ohrozenia života by im nemal kto pomôcť, nakoľko cesta bola úplne zasypaná a telefonické linky ako aj elektrina pod návalom snehu často skratovali. Preto bolo nevyhnutné vykonať všetky potrebné opatrenia, ktorými by sa nielen sprístupnil terén, ale v prípade vzniku zdravia ohrozujúcich či iných nečakaných situácií sa jednotky záchrannej služby mohli dostať do týchto miest. Našťastie, riešenie sa veľmi rýchlo našlo. Vďaka technike, ktorú sa nám podarilo zaobstarať, ako aj vďaka ochotnej pomoci členov Dobrovoľného hasičského zboru v Jasenovciach sme z najviac zasypaných oblastí sneh odstránili a umožnili tak občanom prístup z odľahlých oblastí do dediny.

Hoci rýchla pomoc a promptné konanie boli vykonané, treba však poznamenať, že Obecný úrad za túto službu občanom vynaložil finančné prostriedky, ktoré síce obec nezruinujú, ale radovo ide o financie presahujúce niekoľko tisíc eur. Vieme, že zima ešte nepovedala svoje posledné slovo a aj preto predpokladáme ďalšie náklady spojené s odstraňovaním snehu. Bohužiaľ situácia je taká, že v súčasnosti obec nedisponuje potrebnými dopravnými prostriedkami, ktoré by dostatočne slúžili v prípade takýchto udalostí aj v budúcnosti. Obec však vykonala potrebné kroky, ktorými sa snaží potrebnú techniku zabezpečiť a tak mať k dispozícii automobily, aj za pomoci ministerstva vnútra, ktoré by občanom slúžili práve v prípade nečakaných situácií. Konečné zúčtovanie toho čo nám zima ponúkla bude k dispozícii až v jarných mesiacoch. Dovtedy však chceme zabezpečiť čo najviac potrebnej techniky, aby sme v budúcnosti na podobné udalosti boli pripravení a celú situáciu zvládli s omnoho nižšími nákladmi. Touto cestou sa chceme poďakovať pánovi Fečkovi a členom DHZ Jasenovce, ktorí boli plne k dispozícii obci a nezištne pomáhali kedykoľvek a kdekoľvek, keď ich občania v čase kalamity potrebovali.

Bc. Simona Trecaková

Aj takto bielo bolo u nás!!!

Správy / Obce / Aj takto bielo bolo u nás!!!

Aj takto bielo bolo u nás!!!

Prvé dni Nového roku neboli len v znamení lietajúcich a dopadajúcich svetiel z oblohy počas silvestrovských ohňostrojov, ale niesli sa aj v padaní a poletovaní bielej snehovej prikrývky. A tohto roku možno povedať, že zima nám jej nadelila neúrekom. V našej obci počas minulých dní spadlo v dôsledku silných mrazov a intenzívneho sneženia až 70 cm snehu. Jeho krásu si naplno vychutnávali deti, ale aj dospelí. Lenže treba dodať, že nával takejto záľahy spôsobil neraz aj dosť značné problémy spojené nielen s odhŕňaním chodníkov a ciest, ale aj so značným sťažením sa do ťažko prístupných oblastí, hlavne Jasenovských Vrchov.

Nakoľko terén je sám o sebe dosť náročný, značný nával snehu spôsobil, že občania bývajúci v tejto časti zostali na niekoľko dní doslova odrezaní od sveta. Nemohli robiť pravidelné nákupy, kvôli snehu sa nedokázali včas dostaviť na dohodnuté stretnutia a predovšetkým v prípade ohrozenia života by im nemal kto pomôcť, nakoľko cesta bola úplne zasypaná a telefonické linky ako aj elektrina pod návalom snehu často skratovali. Preto bolo nevyhnutné vykonať všetky potrebné opatrenia, ktorými by sa nielen sprístupnil terén, ale v prípade vzniku zdravia ohrozujúcich či iných nečakaných situácií sa jednotky záchrannej služby mohli dostať do týchto miest. Našťastie, riešenie sa veľmi rýchlo našlo. Vďaka technike, ktorú sa nám podarilo zaobstarať, ako aj vďaka ochotnej pomoci členov Dobrovoľného hasičského zboru v Jasenovciach sme z najviac zasypaných oblastí sneh odstránili a umožnili tak občanom prístup z odľahlých oblastí do dediny.

Hoci rýchla pomoc a promptné konanie boli vykonané, treba však poznamenať, že Obecný úrad za túto službu občanom vynaložil finančné prostriedky, ktoré síce obec nezruinujú, ale radovo ide o financie presahujúce niekoľko tisíc eur. Vieme, že zima ešte nepovedala svoje posledné slovo a aj preto predpokladáme ďalšie náklady spojené s odstraňovaním snehu. Bohužiaľ situácia je taká, že v súčasnosti obec nedisponuje potrebnými dopravnými prostriedkami, ktoré by dostatočne slúžili v prípade takýchto udalostí aj v budúcnosti. Obec však vykonala potrebné kroky, ktorými sa snaží potrebnú techniku zabezpečiť a tak mať k dispozícii automobily, aj za pomoci ministerstva vnútra, ktoré by občanom slúžili práve v prípade nečakaných situácií. Konečné zúčtovanie toho čo nám zima ponúkla bude k dispozícii až v jarných mesiacoch. Dovtedy však chceme zabezpečiť čo najviac potrebnej techniky, aby sme v budúcnosti na podobné udalosti boli pripravení a celú situáciu zvládli s omnoho nižšími nákladmi. Touto cestou sa chceme poďakovať pánovi Fečkovi a členom DHZ Jasenovce, ktorí boli plne k dispozícii obci a nezištne pomáhali kedykoľvek a kdekoľvek, keď ich občania v čase kalamity potrebovali.

Bc. Simona Trecaková

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok