Hrdinami 3. kola brankári Palenčík, Suchý a Gurega

Šport / Futbal / Hrdinami 3. kola brankári Palenčík, Suchý a Gurega

V poradí 3. kolo Vranovskej ligy v halovom futbale sa nieslo predovšetkým v znamení skvelých brankárskych výkonov. Medzi troma žrďami dominovali najmä Ondrej Palenčík (N. Hrabovec), Michal Suchý (Tango) a Adrián Gurega (Unimont Academy).

Hoci N. Hrabovec bol v súboji so Žalobínom papierovým favoritom, prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Rozdielový zákrok z pohľadu ďalšieho priebehu predviedol Ondrej Palenčík v 17. min. Najskôr vyrazil tvrdú strelu a ležiac na zemi vzápätí vychytal famózne aj Martina Sabola. Po zmene strán natiahli Hrabovčania skóre na 4:1 a osud zápasu už z rúk nepustili.

Hennessy sa mohli opäť spoľahnúť na svojho kanoniera Petra Maguru, ktorý zostrelil Giglovce štyrmi gólmi. Hennessy mali stretnutie pod kontrolou a forma jeho hráčov sľubuje, že II. liga môže mať ešte dramatické vyvrcholenie.

Hencovce a V.I.K.I. Stav ponúkli výborný dynamický duel, ktorý sa hral vo vysokom nasadení. Hencovčania viedli komfortne 5:1, ale súper dokázal znížiť na prvopolčasových 3:5. V druhej 25-minútovke Hencovce natiahli vedenie na 9:3, čo sa ukázalo ako rozhodujúce.

Najlepšou možnou reklamou na halový futbal bol súboj Tango – LPP. Na obidvoch stranách sa predstavili výrazné futbalové osobnosti, ktoré boli zárukou kvality a podľa toho aj dianie na palubovke vyzeralo. Tango vyhrávalo 3:1, 4:2, aj 5:3, no LPP otočil na 5:7. Matúšovi Mikitovi s Romanom Lazúrom však stačili necelé dve minúty, aby po dvoch štandardkách exkluzívnym spôsobom vyrovnali. Zápas gradoval a Michal Suchý s Lukášom Kmecom, ktorému pomohla tiež dvakrát žrď, predvádzali jeden skvelý zákrok za druhým, pričom dianie na hracej ploche pripomínalo strelecké manévre ako pri Verdune! Roman Begala predsa len naklonil na chvíľu misky váh na stranu LPP, no posledné slovo mal v 48. min. Ján Matta, ktorý zariadil spravodlivú remízu 8:8.

Kanonieri sú v doterajšom priebehu najpríjemnejším prekvapením. Na konte majú plný počet bodov a sú na najlepšej ceste postúpiť do skupiny o titul. Tricolores s nimi držali krok do 41. min., kedy bol stav z ich pohľadu 4:5. Keďže v priebehu druhého polčasu odišli hrať za BNP do Humenného Jozef Zubko s Jurajom Fickom, Kanonieri tento fakt využili na pohodlné víťazstvo.

Aj posledné stretnutie sľubovalo výborné futbalové predstavenie a Unimont, ani RAMEKO nesklamali. RAMEKO sa v tejto sezóne zatiaľ v hale trápi – v Humennom v piatich kolách nezískalo ani bod a prvý zápas im nevyšiel ani vo Vranove. Keďže sa chceli výsledkovo naštartovať, v priebehu prvého polčasu naskočili do zápasu aj Branislav Soták, Patrik Ihnát a Pavol Samsely, ktorí figurovali pôvodne na lavičke iba v civile. Po opatrnom úvode padli úvodné góly až v záverečnej dvojminútovke. Najskôr namieril presne Šimon Kertis a o pár desiatok sekúnd vyrovnal tesne pred koncom Pavol Samsely. V druhom polčase začalo byť strelecky aktívnejšie RAMEKO, ale Adrián Gurega ostával stoicky pokojný. Prekonal ho síce ešte raz Ján Krivák, no potom zatiahol roletu a kľúčovou mierou naštartoval Unimont k obratu. Prvým krokom bol rýchly vyrovnávajúci presný zásah v podaní Š. Kertisa. A. Gurega ukázal prehľad v hre, aký sa očakáva od moderných brankárov, v závere stretnutia. S loptou v náručí vyhodnotil situáciu najlepšie ako mohol. Nevyhodil ju, nevykopol ju, ale zložil ju na zem a vyviezol pár metrov za pokutové územie, čím bleskovo rozbehol rýchlu kontru. V jeho diele pokračoval Lukáš Maďarík, ktorý milimetrovo nabil Branislavovi Ihnátovi, no ten trafil iba žrď prázdnej brány... O pár desiatok sekúnd však dostal príležitosť na reparát a predviedol sa v plnej paráde, pretože po prihrávke Michala Šimurdu namieril k vzdialenejšej žrdi milimetrovo presne.

V prípade Unimontu zaujalo, že priestor zahrať si dostali všetci hráči bez ohľadu na aktuálny vývoj a stav. Po záverečnom hvizde rozhodcu Pavla Bančanského nakoniec vypukla na lavičke „mladých pušiek“ spontánna radosť, ktorú si zaslúžili vychutnať si. Napriek tomu, že ide o mladý tím, chlapci sa učia rýchlo a RAMEKO zdolali aj vďaka ich taktickej evolúcii.

Výsledky – 3. kola

II. liga

N. Hrabovec – Elevátor Žalobín 6:2 (2:1)
Góly
: Ľ. Čop, Gajdoš po 2, P. Čop, Škultety po 1 – Sabol, Barna po 1.
Zostava N. Hrabovec: Palenčík – Špaller, Minarčin, Ľ. Čop, P. Čop, Škultety, Gajdoš, Lukáč, Dzurovčin, Juhás, Zeleňák.
Zostava Elevátor Žalobín: Zeleňák – Mražik, Maďarík, Dudáš, Funket, Bratko, Sabol, Čalfa, Karafa, Barna.

FK Giglovce – Hennessy 3:7 (1:4)
Góly:
Ulian 2, Dudáš 1 – Magura 4, Mihalovič 2, Mika 1.
Zostava FK Giglovce: Šurin – Ulian, Hudák, Vožný, Kudža, Šofranko, Malý, Dudáš, Kasarda.
Zostava Hennessy: Klembara – Loja, Magura, Bufla, Mika, Balint, Rusnačko, Mihalovič.

Hencovce – V.I.K.I. Stav 9:4 (5:3)
Góly:
  Maľár 4, Kuca 2, Jakub, Venceľ, Petro po 1 – Horský 3, Jaroslav Šeba 1.
Zostava Hencovce: Brinda – Kovaľ, Kuca, Gazdík, Maľár, Jakub, Gašpar, Venceľ, Petro, Soták.
Zostava V.I.K.I. Stav: M. Regec – Jabčanka, Fečko, F. Regec, Ján Šeba, Jaroslav Šeba, Horský, Gordan, Hric, Zubko, Džurdženik.

I. liga

Tango – LPP Group 8:8 (4:3)
Góly:
Matta 4, Homoľa 2, Lazúr, Mikita po 1 – Roman Begala 4, Tóth 2, Pavúk, Hreha po 1.
Zostava Tango: Suchý – Biž, Homoľa, Lazúr, Matta, Glod, Mikita.
Zostava LPP Group: Kmec – Pavúk, Baran, Hreha, M. Veselovský, Roman Begala, Tóth, Richard Begala.

ELSATEX Tricolores – Kanonieri 4:10 (3:3)
Góly:
Ritoch 2, Ficko, Matta po 1 – Červeňák 4, Lipkoš 3, K. Babinský, Illéš po 1.
Zostava ELSATEX Tricolores: Frindt – Ficko, Zubko, Ritoch, Boroš, Pačuta, Sarik, Kopčo, Matta.
Zostava Kanonieri: Dudáš – Illéš, Boroš, Červeňák, Janočko, Béreš, Lipkoš, K. Babinský.

RAMEKO – Unimont Academy 2:3 (1:1)
Góly:
Krivák, Samsely po 1 – Š. Kertis 2, Ihnát 1.
Zostava RAMEKO: Bálint – Krivák, Janok, Kováč, Hajník, Vožný, Miroslav Sakala.
Zostava Unimont Academy: Gurega – Žipaj, Ihnát, Šimurda, Oráč, Vaľovčin, Kos, Goda, L. Maďarík, M. Maďarík, Š. Kertis, J. Kertis.

Magura (Hennessy) Maľár (Hencovce)
Horský (V.I.K.I. Stav) Ľ. Čop (N. Hrabovec)