Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Ján Begala ako Gianlugi Buffon, Peter Imrich s rekordom

Šport / Futbal / Ján Begala ako Gianlugi Buffon, Peter Imrich s rekordom

 Ján Begala ako Gianlugi Buffon, Peter Imrich s rekordom

Bodku za futbalovým rokom 2018 v štruktúrach Oblastného futbalového zväzu vo Vranove nad Topľou dalo vyhlásenie Jedenástky roky. Počas predstavovania hráčov a moderovaných rozhovorov zaznelo viacero zaujímavých, aj vtipných odpovedí. O výbornú náladu sa v priestoroch Baru Tečko v Tovarnom počas celého večera starala mužská spevácka skupina Hrušovčan.

Ocenených hráčov, funkcionárov klubov a hostí privítal v piatok podvečer na už tradičnej spoločenskej akcii organizovanej Oblastným futbalovým zväzom vo Vranove nad Topľou jeho predseda Peter Goga. Vo svojom príhovore sa poďakoval všetkým, ktorí pracujú vo futbalovom hnutí a vytvárajú v obciach zázemie nielen pre seniorský, ale aj mládežnícky futbal. „Som rád, že sa dnes nestretávate ako súperi, ale ako priatelia. Keďže nie vždy to máte jednoduché, o to viac si vážim, že práve vďaka vám, funkcionárom a hráčom, prináša futbal radosť a nezabudnuteľné zážitky aj v našom okrese,“ uviedol Peter Goga, ktorý prisľúbil, že i z pozície zväzu bude maximálne nápomocný pri vytváraní podmienok pre ďalší rozvoj futbalu v regióne.

Ako prvého si podpredseda ObFZ Ján Karol pozval na improvizované pódium brankára Banského Jána Begalu. Hoci TJ Poľana v tejto sezóne v seniorskej súťaži nepôsobí, v budúcnosti jej návrat na futbalovú mapu nevylučuje a aj kvôli tomu ešte rukavice na klinec nezavesil. „Sme na tom podobne ako Lokomotíva Košice,“ pobavil odpoveďou Ján Begala.

Zaujímavé ambície prezradil aj Jaroslav Jabčanka z Rudlova. Javorina hrá v aktuálnej sezóne v pozícii nováčika premiérovo v V. lige, no kreatívny stredopoliar naznačil, že tím je pripravený zájsť pri prepisovaní klubovej histórie ešte ďalej. „Teraz to ešte na postup nie je, ale o rok, dva...“ naznačil vízie Jaroslav Jabčanka a široký úsmev na tvári prezidenta Petra Sukovského sa rozhodne za nesúhlas považovať nedá.

O postupe sa nahlas hovorí aj v kabíne Čierneho nad Topľou. TJ Šimonka je po jesennej časti suverénnym lídrom a jednou z opôr je ocenený Marek Horvát, za ktorého prevzal cenu Stanislav Mihalčin. „Futbal nie je vždy iba o peniazoch...“ zdôraznila pri tejto príležitosti hráčska, trénerská a funkcionárska ikona futbalu v Čiernom nad Topľou.

So štyrmi nomináciami v Jedenástke roka sa stal rekordérom Peter Imrich (Komárany). Medzi najlepších v tomto kalendárnom roku patrili tiež Roman Goroľ (Čaklov), Viktor Tkáč (Kamenná Poruba), Samuel Leporis (Vechec), Patrik Baschiera (Dlhé Klčovo), Ľudovít Mika (Tovarné) a Peter Feri (Zámutov). Nováčikom v okresnej súťaži bola v uplynulej sezóne Poša, ktorú reprezentoval Ľubomír Vasiľov. „Myšlienka hrať opäť súťažne futbal v našej obci vznikla ešte pred dvoma rokmi, ale vtedy sme nestihli dať všetko do poriadku administratívne. Chlapci však chceli hrať futbal za svoju dedinu, preto sme sa im rozhodli vytvoriť na to podmienky,“ vysvetľoval Ľubomír Vasiľov.

Oblastný futbalový zväz vo Vranove nad Topľou v osobe predsedu Petra Gogu nezabudol zablahoželať jubilantom 50-ročnému Jánovi Bajusovi a 60-tnikovi Jozefovi Pohlodovi. Za prínos pre rozvoj futbalu bol ocenený Ľubomír Rusnačko. Cenu pre najlepšieho strelca v sezóne 2017/2018 si prevzal Zámutovčan Vojtech Fako. Potlesku sa dočkali tiež tri najlepšie tímy v hodnotení Fair Play prvý Rudlov, druhá Kamenná Poruba a tretie Komárany.
 

Ján Begala ako Gianlugi Buffon, Peter Imrich s rekordom

Šport / Futbal / Ján Begala ako Gianlugi Buffon, Peter Imrich s rekordom

 Ján Begala ako Gianlugi Buffon, Peter Imrich s rekordom

Bodku za futbalovým rokom 2018 v štruktúrach Oblastného futbalového zväzu vo Vranove nad Topľou dalo vyhlásenie Jedenástky roky. Počas predstavovania hráčov a moderovaných rozhovorov zaznelo viacero zaujímavých, aj vtipných odpovedí. O výbornú náladu sa v priestoroch Baru Tečko v Tovarnom počas celého večera starala mužská spevácka skupina Hrušovčan.

Ocenených hráčov, funkcionárov klubov a hostí privítal v piatok podvečer na už tradičnej spoločenskej akcii organizovanej Oblastným futbalovým zväzom vo Vranove nad Topľou jeho predseda Peter Goga. Vo svojom príhovore sa poďakoval všetkým, ktorí pracujú vo futbalovom hnutí a vytvárajú v obciach zázemie nielen pre seniorský, ale aj mládežnícky futbal. „Som rád, že sa dnes nestretávate ako súperi, ale ako priatelia. Keďže nie vždy to máte jednoduché, o to viac si vážim, že práve vďaka vám, funkcionárom a hráčom, prináša futbal radosť a nezabudnuteľné zážitky aj v našom okrese,“ uviedol Peter Goga, ktorý prisľúbil, že i z pozície zväzu bude maximálne nápomocný pri vytváraní podmienok pre ďalší rozvoj futbalu v regióne.

Ako prvého si podpredseda ObFZ Ján Karol pozval na improvizované pódium brankára Banského Jána Begalu. Hoci TJ Poľana v tejto sezóne v seniorskej súťaži nepôsobí, v budúcnosti jej návrat na futbalovú mapu nevylučuje a aj kvôli tomu ešte rukavice na klinec nezavesil. „Sme na tom podobne ako Lokomotíva Košice,“ pobavil odpoveďou Ján Begala.

Zaujímavé ambície prezradil aj Jaroslav Jabčanka z Rudlova. Javorina hrá v aktuálnej sezóne v pozícii nováčika premiérovo v V. lige, no kreatívny stredopoliar naznačil, že tím je pripravený zájsť pri prepisovaní klubovej histórie ešte ďalej. „Teraz to ešte na postup nie je, ale o rok, dva...“ naznačil vízie Jaroslav Jabčanka a široký úsmev na tvári prezidenta Petra Sukovského sa rozhodne za nesúhlas považovať nedá.

O postupe sa nahlas hovorí aj v kabíne Čierneho nad Topľou. TJ Šimonka je po jesennej časti suverénnym lídrom a jednou z opôr je ocenený Marek Horvát, za ktorého prevzal cenu Stanislav Mihalčin. „Futbal nie je vždy iba o peniazoch...“ zdôraznila pri tejto príležitosti hráčska, trénerská a funkcionárska ikona futbalu v Čiernom nad Topľou.

So štyrmi nomináciami v Jedenástke roka sa stal rekordérom Peter Imrich (Komárany). Medzi najlepších v tomto kalendárnom roku patrili tiež Roman Goroľ (Čaklov), Viktor Tkáč (Kamenná Poruba), Samuel Leporis (Vechec), Patrik Baschiera (Dlhé Klčovo), Ľudovít Mika (Tovarné) a Peter Feri (Zámutov). Nováčikom v okresnej súťaži bola v uplynulej sezóne Poša, ktorú reprezentoval Ľubomír Vasiľov. „Myšlienka hrať opäť súťažne futbal v našej obci vznikla ešte pred dvoma rokmi, ale vtedy sme nestihli dať všetko do poriadku administratívne. Chlapci však chceli hrať futbal za svoju dedinu, preto sme sa im rozhodli vytvoriť na to podmienky,“ vysvetľoval Ľubomír Vasiľov.

Oblastný futbalový zväz vo Vranove nad Topľou v osobe predsedu Petra Gogu nezabudol zablahoželať jubilantom 50-ročnému Jánovi Bajusovi a 60-tnikovi Jozefovi Pohlodovi. Za prínos pre rozvoj futbalu bol ocenený Ľubomír Rusnačko. Cenu pre najlepšieho strelca v sezóne 2017/2018 si prevzal Zámutovčan Vojtech Fako. Potlesku sa dočkali tiež tri najlepšie tímy v hodnotení Fair Play prvý Rudlov, druhá Kamenná Poruba a tretie Komárany.
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok