I. liga sa zamotáva, Hencovce v trháku

Šport / Futbal / I. liga sa zamotáva, Hencovce v trháku

Hrdinom prvého stretnutia 4. kola bol brankár V.I.K.I. Stavu Robo „Šaman“ Fedor. V prvom polčase mali Giglovce streleckú prevahu a práve ochranca svätyne „žltej ponorky“ predviedol viacero skvelých zákrokov, v dôsledku čoho tlačil zakončovateľov súpera k tomu, aby zahadzovali aj vyložené šance. Na opačnej strane ihriska sa mohli i Giglovce oprieť o s istotou a spoľahlivo chytajúceho Štefana Šurina, ktorý mal síce menej práce, ale jeho výkon dával tušiť, že so spoluhráčmi by predsa len mohli pomýšľať na prvé body. Hráčom V.I.K.I. Stavu trvalo polhodinu, kým odkliali jeho čaro, aby v priebehu desiatich minút otočili na 5:2. Napriek tomu, že Giglovčania ešte dvakrát stiahli rozdiel v skóre na dva góly, V.I.K.I. Stav si víťazstvo v zaujímavom zápase ujsť nenechal.

N. Hrabovec vyhrával s Hennessy 1:0, 3:2, či 4:3. Hennessy sa podarilo otočiť na 4:5, no v ďalšom priebehu sa diali veci. Brankár (!) Ľudovít Mika s Marekom Mihalovičom vystrieľali pre Hennessy v 47. min. vedenie 7:5. Hrabovčania však nie sú mužstvom, ktoré by sa vzdávalo, preto Jozef Gajdoš 20 sekúnd pred koncom znížil a 5 sekúnd pred záverečným hvizdom dokonca vyrovnal!

Ľahké to nemal ani líder II. ligy Hencovce. Žalobín totiž poriadne hrýzol, vďaka čomu vyhrával 1:0 a na začiatku druhého polčasu 2:1. Hencovčanov dostal prvýkrát do vedenia v 38. min. Matúš Jakub, no o dve minúty Filip Sukeľ vyrovnal. Posledné slovo však patrilo Danielovi Maľárovi, ktorý bol najskôr faulovaný v pokutovom území a nariadenú penaltu následne aj sám premenil.

Súboje v I. lige priniesli podstatne menej vzruchu. RAMEKO zabralo naplno a hoci nastúpilo v oklieštenej zostave, proti lídrovi súťaže Kanonierom mali jeho hráči zápas pod kontrolou. Rovnako hladko si poradili ELSATEX Tricolores s LPP Group a hoci OFK SL dokázalo v úvode vyrovnať z 0:2 na 2:2, v ďalšom priebehu už Tango po ofenzívnom koncerte Radoslava Homoľu a Jánom Mattom, napriek skvelému výkonu brankára Stanislava Svepeša, drámu nepripustilo.

Výsledky – 4. kolo

II. liga

FK Giglovce – V.I.K.I. Stav 4:6 (2:0)

Góly: Malý, Šofranko po 2 – Ján Šeba 2, Fedor (PK), Jaroslav Šeba, Horský, Zubko po 1.
Zostava FK Giglovce: Šurin – Ulian, Vožný, Kočiš, Kasarda, Hudák, Kudža, Malý, Šofranko, Baštár.
Zostava V.I.K.I. Stav: Fedor – Jaroslav Šeba, Ján Šeba, Jabčanka, Horský, Regec, Zubko, Gordan, Fečko, Džurdženík, Hric, Gritters.

N. Hrabovec – Hennessy 7:7 (3:3)
Góly:
Gajdoš 3, Škultety 2, Dzurovčin, Timuľák po 1 – Horgoš, Mihalovič po 2, Mika, Balint, Rusnačko po 1.
Zostava N. Hrabovec: Palenčík – Škultety, Gajdoš, Maruščák, Juhás, Dzurovčin, Lukáč, Timuľák, Špaller, Minarčin, Ľ. Čop, P. Čop.
Zostava Hennessy: Mika – Hudák, Magura, Horgoš, Mihalovič, Balint, Rusnačko.

Elevátor Žalobín – Hencovce 3:4 (1:0)
Góly:
Barna 2, Sukeľ 1 – Petro, Maľár, Jakub, Venceľ po 1.
Zostava Elevátor Žalobín: Sabol – Čalfa, Barna, Funket, Dudáš, Mražik, Karafa, Bratko, Sukeľ.
Zostava Hencovce: Petro - Gašpar, Kovaľ, Kuca, Maľár, Jakub, M. Venceľ.

I. liga

RAMEKO – Kanonieri 9:3 (4:1)

Góly: Samsely 4, Polačko, Mati po 2, Marhefka 1 – Béreš, J. Babinský, Červeňák po 1.
Zostava RAMEKO: Balint – Polačko, Samsely, Onduško, Marhefka, Mati.
Zostava Kanonieri: Dudáš – Janočko, Béreš, Kupa, J. Babinský, K. Babinský, Červeňák, Lipkoš, Boroš, Illéš, Matta.

ELSATEX Tricolores – LPP Group 9:4 (6:2)

Góly: Ritoch 4, Zubko 3, Kopčo, Ficko po 1 – Richard Begala, Roman Begala, M. Veselovský, Veliký po 1.
Zostava ELSATEX Tricolores: Frindt – Zubko, Boroš, Ritoch, Kopčo, Ficko, Pačuta.
Zostava LPP Group: Kmec – Richard Begala, Roman Begala, Baran, Veselovský, Fedor, Hudák, Veliký.

OFK SL – Tango 4:12 (3:5)
Góly:
Piskor 2, Takáč, Kmec po 1 – Homoľa, Matta 4, Komár 2, Glod, Mikita po 1.
Zostava OFK SL: Svepeš – Huďo, Hirko, Havran, Takáč, Kmec, Piskor, Hrivňák.
Zostava Tango: Suchý – Šandrej, Mikita, Glod, Matta, Homoľa, Komár, Biž.

ALL STARS 4. kola - I. liga
Svepeš
(OFK SL)
Samsely (RAMEKO)    Ritoch (ELSATEX Tricolores)
Homoľa (Tango)    Matta (Tango)

ALL STARS 4. kola – II. liga
Fedor
(V.I.K.I. Stav)
Gajdoš (N. Hrabovec)    Maľár (Hencovce)

8 gólov – Pavol Samsely (RAMEKO), Ján Matta (Tango),
6 gólov – Lukáš Tóth (LPP Group), Roman Begala (LPP Group), Jozef Zubko (ELSATEX Tricolores), Kristián Babinský (Kanonieri).

Najlepší strelci II. ligy – po 4. kole
11 gólov – Daniel Maľár (Hencovce),
8 gólov – Peter Magura (Hennessy), Samuel Barna (Žalobín), Jozef Gajdoš (N. Hrabovec), Matej Venceľ (Hencovce),