vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Najbližšie k titulu má UNIMONT Academy

Najbližšie k titulu má UNIMONT Academy

Úroveň predposledného kola Vranovskej ligy v halovom futbale poznačil fakt, že Tango a Žalobín na svoje stretnutia nenastúpili.
Záver sezóny zachytil vo výbornej forme Giglovce, ktoré si poradili s V.I.K.I. Stavom predovšetkým vďaka spoľahlivému výkonu brankára Štefana Šurina a streleckému gala koncertu v podaní Lukáša Malého. V.I.K.I. Stav sa na nedostatok šancí sťažovať nemohol, ale keď jeho hráči nevyužili viaceré vyložené príležitosti, postupne začal nakláňať misky váh na svoju stranu efektívnejší súper. Pravdou je i to, že aj Giglovčania párkrát zbrnkali na dobre postavené žrde gólmana Jána Džurdženíka.
V druhom stretnutí nastúpili Hennessy s piatimi hráčmi v poli a zdalo sa, že s pribúdajúcimi minútami bude mať N. Hrabovec kondične navrch. Opak bol však pravdou. Práve v druhom polčase Hennessy vystupňovali svoj výkon a pripísali si na konto heroické víťazstvo.
V skupine „o titul“ sa ELSATEX Tricolores a LPP ťahali o každý presný zásah do 27. min., kedy bol stav 4:4. Od tohto momentu mierili „do čierneho“ už iba hráči LPP, pričom ako rozhodujúca sa ukázala ich trojgólová séria medzi 35. a 39. minútou.
V poslednom stretnutí deviateho hracieho dňa síce išli do vedenia Kanonieri, ale UNIMONT Academy otočili na 3:1 a po zmene strán viedli aj 4:2. Kanonieri síce znížili na 3:4, súper však už víťazstvo z rúk nepustil. UNIMONT Academy sa touto výhrou prestrieľali na čelo tabuľky a zisk premiérového titulu majú vo vlastných rukách.

II. liga

Žalobín – Hencovce 0:5 kont.

V.I.K.I. Stav - FK Giglovce 4:7 (2:3)
Góly: Ján Šeba 2, Jaroslav Šeba, Zubko po 1 - Malý 5, Kočiš 2.
Zostava V.I.K.I. Stav: Džurdženík - Jabčanka, Gritters, Regec, Ján Šeba, Jaroslav Šeba, Zubko, Gordan.
Zostava FK Giglovce: Šurin - Kudža, Vožný, Ulian, Malý, Hudák, Kasarda, Kužma, Kočiš, Baštár.

N. Hrabovec – Hennessy 6:10 (3:4)
Góly: Gajdoš, J. Mezej 2, Špaller, Ľ. Čop po 1 - Magura 7, Mihalovič 3.
Zostava N. Hrabovec: Palenčík – Mergeš, Dzurovčin, Zeleňák, Špaller, Gajdoš, Ľ. Čop, P. Čop, Jonek, P. Mezej, J. Mezej, Minarčin, Timuľák, Paňko.
Zostava Hennessy: Mika – Magura, Hudák, Mihalovič, Balint, Rusnačko.

I. liga

Tango – RAMEKO 0:5 kont
.

ELSATEX Tricolores – LPP 4:8 (2:3)
Góly:
Ritoch 2, Kopčo, Boroš po 1 - Hreha 3, Veselovský, Fedor po 2, Richard Begala 1.
Zostava ELSTAEX Tricolores: Frindt – Boroš, Zubko, Kopčo, Pačuta, Ritoch, Matta, Sarik.
Zostava LPP: Kmec – M. Veselovský, Richard Begala, Roman Begala, Kiss, Fedor, Capko, Hreha, Hudák.

Kanonieri – UNIMONT Academy 3:7 (2:3)
Góly: Lipkoš, Červeňák, Béreš po 1 – Š. Kertis, Kos po 2, Gurega, Šimurda, J. Kertis po 1.
Zostava Kanonieri: Dudáš – Lipkoš, Červeňák, Palko, Zálepa, Béreš, Boroš, Sciranka, Kupa.
Zostava UNIMONT Academy: Gurega – Oráč, Maďarík, Š. Kertis, Žipaj, Ihnát, Šimurda, Kos, J. Kertis.