vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Domaša privíta slovenskú špičku v zimnom plávaní!

Domaša privíta slovenskú špičku v zimnom plávaní!

Rekreačné stredisko Domaša Dobrá bude 23. marca dejiskom 6. kola Slovenského pohára v zimnom plávaní. Najlepší slovenskí zimní plavci sa predstavia na tratiach 50, 100, 250, 500, 750 a 1000 metrov. Mimo započítavania bodov do celkového hodnotenia bude pripravená trať s dĺžkou 25 metrov. Spoluorganizátorom pretekov sú Vranovské vydry, ktorých viacerí členovia už potvrdili účasť na budúcoročných februárových Majstrovstvách sveta v zimnom plávaní v slovinskom Blede.

Zimné plávanie ako súčasť otužovania si na Slovensku získava stále viac a viac priaznivcov. Práve tento fakt sa stal impulzom a inšpiráciou pre založenie Slovenského pohára v zimnom plávaní. Najlepší zimní plavci sa v rámci 6. kola SP stretnú v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá 23. marca.

V tejto súvislosti je však dôležité upozorniť na viacero dôležitých pokynov. Plavci, ktorí sa chcú predstaviť v Slovenskom pohári, sa musia preukázať lekárskou prehliadkou, odporúčaním niektorého z otužileckých klubov a dosiahnutým výkonnostným stupňom. „V studenej vode ubúdajú sily rýchlejšie, preto si organizátori nemôžu dovoliť situáciu, kedy by sa niekto prihlásil napr. na 1000 metrov a precenil by svoje sily. Z toho dôvodu zaviedli tzv. výkonnostný stupeň. To znamená, že kto si príde na Domašu zaplávať Slovenský pohár prvýkrát, môže nastúpiť maximálne na 100-metrovú trať. Až po odplávaní tejto vzdialenosti bude môcť postúpiť v ďalších kolách vyššie,“ vysvetľoval Rastislav Košalko z Vranovských vydier.

V čase pretekov odhaduje R. Košalko teplotu vody na 4 až 6 °C, pričom pripravené budú aj kratšie trate pre „hobby plavcov“, ktorí si budú chcieť tiež vyskúšať súťažné plávanie. Pre prihlásenie sa na trate s dĺžkou 25 a 50 metrov nie je potrebná lekárska prehliadka. Dodáme, že kým na tratiach od 100 metrov a vyššie sa pláva voľným štýlom, v tomto prípade pravidlá povoľujú iba prsia. „Otužovanie dnes naberá aj iný smer, už to nie je len o hromadnom vstupe do vody. Spoluorganizovaním Slovenského pohára chceme spropagovať a pozdvihnúť tiež športovú stránku zimného plávania, pretože i naši členovia sa mu začínajú venovať v oveľa intenzívnejšej miere. Už v lete cibria plaveckú techniku a postupne ju potom prispôsobujú tréningami v studenej vode, kde je rozloženie síl úplne iné,“ uviedol R. Košalko.

Viac informácií získate v udalosti „6. kolo Slovenského pohára v zimnom plávaní Domaša Dobrá“.   

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum