vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Trestné stíhanie vo veci týrania mačiek bolo zastavené

Trestné stíhanie vo veci týrania mačiek bolo zastavené

V januári sme upozornili na to, že v mestskej časti Čemerné miznú mačky. Nielen mizli, ale stali sa aj súčasťou krutých hier, v ktorých hrala hlavnú úlohu ich bezbrannosť a absencia akejkoľvek ľudskej empatie. Keďže počet mačiek, ktoré sa k svojim majiteľom nevrátili, pribúdal, obrátila sa naša redakcia na políciu.

Podľa opísaného scenára mali byť mačky poliate leptajúcou látkou a nepotrebujeme mať akademické vzdelanie v odbore veterinárneho lekárstva, aby nám bolo jasné, akej ukrutnej bolesti, vrátane fatálnych následkov, museli byť vzápätí vystavené. Mačiatko, ktoré sa vtedy vrátilo, malo poleptaný chrbát a keďže si ho inštinktívne olízalo, pravdepodobne si poškodilo aj tráviace ústrojenstvo, pretože permanentne hnačkovalo. Jeho majiteľ nám o pár dní napísal, že nakoniec uhynulo. „Chcem upozorniť na kruté zaobchádzanie s mačkami na Cintorínskej ulici v časti Čemerné. Miestni delikventi chytajú mačky, následne ich polievajú kyselinami a potom ich nechajú v bolestiach zdochnúť. Mne už takto zabili päť mačiek. Pred dvoma dňami sa mi po dvoch týždňoch vrátila jedna mačka, v čo som už ani nedúfal, ale stopy po týraní sú opäť tie isté. S týmto zaobchádzaním sa dokonca chvália. Bolo by vhodné zverejniť túto informáciu, aby kompetentní začali riešiť toto sadistické konanie,“ uvádzalo sa e-mailovej správe.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik vtedy informoval, že Obvodné oddelenie PZ Vranov nad Topľou nemá ani v priestupkovom a ani v trestnom konaní žiadne takéto oznámenie, no Odbor kriminálnej polície vo Vranove nad Topľou začal 18.1.2019 vec preverovať. „Po vykonaní vyšetrovania, vranovský vyšetrovateľ trestné stíhanie zastavil, nakoľko sa trestného činu týrania zvierat dopustil maloletý 13-ročný chlapec, čiže osoba, ktorá vzhľadom na svoj vek ešte nie je trestne zodpovedná a nemôže byť trestne stíhaná,“ oznámil nám v piatok výsledok vyšetrovania D. Džobanik.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum