Marek Babjak o penalte: Povedal som si, že nič meniť nebudem

Šport / Futbal / Marek Babjak o penalte: Povedal som si, že nič meniť nebudem

Kapitánovi MFK Vranov Marekovi Babjakovi to v úvode sezóny sype. V 1. kole Slovnaft Cupu sa na víťazstve 10:0 nad ŠK Sačurov podieľal dvoma gólmi a rovnako dvoma presnými zásahmi si v novom súťažnom ročníku otvoril účet aj v III. lige.

SÚVISIACI ČLÁNOK:
ONDREJ DESIATNIK: CHLAPCI MAKALI AŽ DO KONCA, KLOBÚK DOLE PRED NIMI

Vranovčania mohli s popradským „Béčkom“ vyhrávať už po prvom polčase. Z viacerých zaujímavých streleckých pozícii volali po góle predovšetkým nájazd Bellasa, tutovka Sitarčíka s dorážkou Polaščíka, ktorý trafil iba do rukavíc na zemi ležiaceho Knurovského, či Digoňova tutovka.

Hoci Knurovský chytal v prvom polčase fantasticky, gólostroj po zmene strán odštartovala práve jeho chyba v 47. min., keď neudržal ľahkú loptu po rohovom kope. Vzápätí stiahol zakončujúceho Sitarčíka a okrem nariadeného pokutového kopu putoval predčasne pod sprchy. Loptu si na biely bod postavil Marek Babjak a pokiaľ hostia poslali na trávnik náhradného brankára Pohoryliaka, ktorý v minulosti pôsobil napr. v Zámutove, ubehlo niekoľko minút, no kapitán Vranova s touto výzvou naložil rutinérsky. „Na penaltu sme boli určení s Matúšom Digoňom a keďže poslednú som v príprave proti N. Hrušovu premenil, vzal som zodpovednosť na seba aj teraz. Keď som si staval loptu, mal som predstavu, kde ju kopnem, ale čím dlhšie niečo trvá, človek potom začne špekulovať. Nakoniec som si povedal, že na mojom zámere nič meniť nebudem a vyšlo to,“ uviedol po stretnutí Marek Babjak.

Kapitán MFK Vranov Marek Babjak má streleckú fazónu! V generálke nastrieľal hetrik, v Slovnaft Cupe pridal ďalšie dva góly a rovnako dvakrát sa presadil aj proti Popradu B.

Tento moment naštartoval domácich k ofenzívnemu uragánu a keďže na rozdiel od prvého polčasu boli v koncovke efektívni, skóre v ich prospech začalo narastať. Popradčania hľadali len ťažko protizbraň, ako zastaviť útočné ťaženie zverencov trénera Ondreja Desiatnika. „Cez prestávku sme si povedali, že je síce škoda zahodených šancí, z ktorých boli minimálne dve stopercentné, ale zdôrazňovali sme si, že musíme ostať pokojní a trpezlivo čakať za ďalšími príležitosťami. Už veľakrát sme dokázali, že góly dávať vieme a v druhom polčase sa to len potvrdilo,“ zdôraznil M. Babjak.

Marekovi Babjakovi v úvode sezóny sekunduje Wisdom Uda Kanu. V pohári si pripísal na konto hetrik a s Popradom B zaznamenal bilanciu 1+1.

Víťazstvo 6:1 na úvod sezóny vždy pridá na pohode. Vranov sa najbližšie predstaví v stredu v Kalši a v sobotu privíta doma Prešov. „Vysoké víťazstvo vždy poteší, no mohli sme dať aj viac gólov, lebo šancí sme na to mali. Opäť sa len ukázalo, ako jeden gól dokáže zmeniť priebeh zápasu, preto bude dôležité nielen to, aby sme boli efektívni, ale aby sme tiež hrali zodpovedne smerom dozadu, nech naopak nenakopneme chybičkou súpera my,“ pripomenul M. Babjak.

VRANOV - POPRAD B 6:1 (0:0)
Góly:
53. a 76. Babjak (1 z 11m), 54. Kanu, 57. Digoň, 63. Polaščík, 67. Bellás - 82. Dzurjo.
ŽK: 45. Gajan.
ČK: 50. Knurovský.
Zostava Vranov: Sudimák - Lukáč, Babjak, Kozel (36. Hreha), Straka (44. Fedor) - Digoň (79. Šimurda), Kanu, Matkobiš, Polaščík (79. Š. Kertis) - Bellás (79. Milenky), Sitarčík.
Zostava Poprad B: Knurovský - Gajan, Richtarčík, J. Tropp, Angelovič - Kuba (60. Šimonovič), M. Tropp (70. Vernarec), Grešák (60. Matalík), Legnani (46. Dzurjo) - Olejník (52. Pohoryliak), Acosta.

Ostatné výsledky: Humenné – Lipany 3:1, Sp. N. Ves – Svidník 0:0, Stropkov – Bard. N. Ves 2:0, Kalša – Prešov 0:3, Šar. Michaľany – Krompachy 1:0, Snina – V. Revištia 1:0, Plavnica – Giraltovce 1:0.