Ondrej Desiatnik: Chlapci makali až do konca, klobúk dole pred nimi

Šport / Futbal / Ondrej Desiatnik: Chlapci makali až do konca, klobúk dole pred nimi

MFK Vranov vstúpil do novej sezóny ofenzívnym maršom proti FK Poprad B. Druhopolčasové strelecké manévre sa zastavili na skóre 6:1. Trénera Ondreja Desiatnika mrzeli pri jeho premiére na domácej lavičke iba zranenia Mareka Kozela s Jakubom Strakom, ktorí museli opustiť hraciu plochu už v prvom polčase.

SÚVISIACI ČLÁNOK:
MAREK BABJAK O PENALTE: POVEDAL SOM SI, ŽE NIČ MENIŤ NEBUDEM

Hoci prvá príležitosť patrila hosťujúcemu Legnanimu, ktorý v dobrej príležitosti hlavou minul, v ďalšom priebehu sa ofenzívna karta otočila. Vranovčania ťažili predovšetkým z lôpt do strán alebo kolmo za obranu, kde sa ako rozdielová ukazovala ich rýchlosť, či schopnosť nájsť vhodný moment prekvapenia. Hoci sľubne vyznelo viacero akcií, do TOP kategórie príležitostí určite patria najmä samostatný nájazd Bellasa, Digoňova šanca, či tutovka Sitarčíka s dorážkou Polaščíka proti na zemi ležiacemu Knurovskému. „Bral som to ako normálny zápas,“ reagoval tréner MFK Vranov Ondrej Desiatnik na našu otázku, či premiéru na lavičke Vranova vnímal špeciálne emotívne a ďalej pokračoval: „Mrzia ma len zranenia z prvého polčasu. Marek Kozel mal po druhom kontakte s loptou problém s nohou, o čom nám nepovedal, preto som ho striedal až neskôr. Hneď na to sa nám zranil Jakub Straka, pričom nás nie je toľko, aby sme mali zdvojené posty. Najbližšie nás čaká náročný týždeň, uvidíme teda, či sa obaja stihnú dať dokopy.“

Zahodenými šancami však Vranovčania povestnú šťastenu neurazili, práve naopak. Od úvodu druhého polčasu išli pevným krokom za splnením víťazného cieľa. Hostí prvý inkasovaný gól z pokutového kopu ako keby futbalovo paralyzoval a náhradný brankár Pohoryliak sa nestačil v bráne obracať. Hoci robil, čo sa dalo, šiestim gólom zabrániť nedokázal. Popradčania korigovali v 82. min. Dzurjom a v závere ešte vychytal Sudimák v nájazde Šimonoviča. „Aj keď to tak v prvom polčase možno nevyzeralo, celý týždeň sme sa venovali zakončeniu. Niektoré naše fázy boli vynikajúce s nábehmi za obranu a vysokým tempom, no pozrieť sa budeme musieť aj na nedostatky. Po zmene strán, keď sme mali výhodu o jedného hráča, mala naša hra ešte väčší spád a dynamiku, čo sme už potvrdili i gólmi. Chlapci makali až do konca, klobúk dole pred nimi,“ hodnotil O. Desiatnik.

VRANOV - POPRAD B 6:1 (0:0)
Góly:
53. a 76. Babjak (1 z 11m), 54. Kanu, 57. Digoň, 63. Polaščík, 67. Bellás - 82. Dzurjo.
ŽK: 45. Gajan.
ČK: 50. Knurovský.
Zostava Vranov: Sudimák - Lukáč, Babjak, Kozel (36. Hreha), Straka (44. Fedor) - Digoň (79. Šimurda), Kanu, Matkobiš, Polaščík (79. Š. Kertis) - Bellás (79. Milenky), Sitarčík.
Zostava Poprad B: Knurovský - Gajan, Richtarčík, J. Tropp, Angelovič - Kuba (60. Šimonovič), M. Tropp (70. Vernarec), Grešák (60. Matalík), Legnani (46. Dzurjo) - Olejník (52. Pohoryliak), Acosta.

Ostatné výsledky: Humenné – Lipany 3:1, Sp. N. Ves – Svidník 0:0, Stropkov – Bard. N. Ves 2:0, Kalša – Prešov 0:3, Šar. Michaľany – Krompachy 1:0, Snina – V. Revištia 1:0, Plavnica – Giraltovce 1:0.